Esra Yazıcı – Thai Masaj / Chi Gong

"The practise of the DHARMA is meant to mitigate the outcome of our karmic actions and prevent any further pollution…"

Medikal Çigong, Adana

Medikal Çi Gong nedir?
MEDICAL CHI GONG / THE SEVEN STATIC POSES / YEDİ SABİT DURUŞ FORMU

Geleneksel Çi Gong egzersizleri yüzyıllardan beri güç ve konsantrasyonun sağlanması açısından birçok savaş sanatının da temelini oluşturmuştur. Oysa ki bizim Medikal Çi gong / Yedi sabit duruş formunu öğrenmekteki amacımız bundan farklıdır. Aynı enerjiyi kavga etmek ya da savunma yapmak yerine kendi merkezimize yönlendirir, bedensel ve zihinsel sağlığımızı kuvvetlendirmek için kullanırız.
Medikal Çi Gong Çin Tıbbıyla aynı temellere dayanan, tabiatın işleyiş kurallarını gözlemleyip, vücudu bu esaslara göre harekete yönlendiren önemli bir iyileştirme sistemidir. Bu sistem insan mekanizmasını doğanın doğal bir parçası olarak kabul eder ve dünyamızı canlı kılan fizik kurallarının vücut/zihin sistemimiz içersinde nasıl çalıştığını farkedip anlamamıza aracılık etmiş olur.
Yüzyıllar içersinde doğayla bağları zayıflayan insanoğlu, hem fiziksel hem de ruhsal yapısında farkında olmadan tekrarladığı yanlış alışkanlıklar geliştirmeye başlamıştır. Herbirimizin vücudunda ve zihninde kendine has, tekrarlanan sıkıntılı kısır döngüler mevcuttur. Kimimiz belimizdeki geçmeyen ağrıdan, kimimiz kronik hazımsızlıktan, kimimiz gece uyuyamamaktan şikayet ederiz. Medikal Çi Gong çalışmaları esnasında, her katılımcının kendi vücut yapısına uygun hizalamalarla enerji meridyenleri aktif hale getirilmeye, böylece sağlık sorunlarının köküne inilmeye çalışılır. Derin nefes çalışmasıyla birlikte yapılan basit fakat etkili hareketlerle merkezimiz (Dantien) aktif hale gelir, içimizde, kendimize ait iyileşme enerjisi harekete geçer ve tüm vücuda yayılır, zihnimiz sakinleşir, kalbimize barış dolar.
Medikal Çi Gong egzersizlerinin etkisi tekrar esasına dayanır. Sıkılmadan, inançla tekrarlanan bu rutin sayesinde içinizdeki bilgeye gittikçe daha çok yaklaşırsınız.

Kimler İçin:
————–
Bu kurs her seviyeden katılımcıya açıktır. Hem yeni başlayanlar ; hem de daha önce Çi gong çalışmış, fakat belli bir formun içersinde derinleşmek isteyenler için uygundur.

Program:
———–
Eğitimimiz 3 modülden oluşuyor. Birinci modülde 7 sabit duruş formlarının ilk 3’ü üzerinde detaylı çalışıyoruz. Takip eden modüllerde ilk 3 duruşun üzerinden tekrar tekrar geçerek yeni duruşları formun içersine ekliyoruz. Sınıfın gelişimine göre 7 duruş tamamlanabilir yada bazıları üzerinde derinleşme yoluna giderek birkaç tanesi ileri seviye çalışma olarak sonraya bırakılabilir. Çalışmalarımız 7 sabit duruş egzersizleriyle birlikte çeşitli dantien/ısınma egzersizleri, dinamik egzersizler ve nefes/meditasyon çalışmalarını da kapsayacaktır.

Tarihler:
————

2. modül
03/04 Haziran, 2017 saat: 09:30 / 16:00

Yer


Yaşamla Dans Stüdyosu, Adana

Kayıt
——-
Kayıtlar için  (0534) 517 8760 ‘dan Figen Özal  ile irtibata geçebilirsiniz.

Giysi:
——–
Üzerinizde rahat ve yumuşak kıyafetlerle gelmenizi tavsiye ederiz. Çalışmalar ayakkabısız, çıplak ayak yada çorapla yapılır.

%d blogcu bunu beğendi: