Esra Yazıcı – Thai Masaj / Chi Gong

"The practise of the DHARMA is meant to mitigate the outcome of our karmic actions and prevent any further pollution…"

Medikal Çigong dersleri İSTANBUL, 1. Modül yeniden 6/7 Mayıs’ta Yeşil’de.

Medikal Çi Gong nedir?
MEDICAL CHI GONG / THE SEVEN STATIC POSES / YEDİ SABİT DURUŞ FORMU

Geleneksel Çi Gong egzersizleri yüzyıllardan beri güç ve konsantrasyonun sağlanması açısından birçok savaş sanatının da temelini oluşturmuştur. Oysa ki bizim Medikal Çi gong / Yedi sabit duruş formunu öğrenmekteki amacımız bundan farklıdır. Aynı enerjiyi kavga etmek ya da savunma yapmak yerine kendi merkezimize yönlendirir, bedensel ve zihinsel sağlığımızı kuvvetlendirmek için kullanırız.
Medikal Çi Gong Çin Tıbbıyla aynı temellere dayanan, tabiatın işleyiş kurallarını gözlemleyip, vücudu bu esaslara göre harekete yönlendiren önemli bir iyileştirme sistemidir. Bu sistem insan mekanizmasını doğanın doğal bir parçası olarak kabul eder ve dünyamızı canlı kılan fizik kurallarının vücut/zihin sistemimiz içersinde nasıl çalıştığını farkedip anlamamıza aracılık etmiş olur.
Yüzyıllar içersinde doğayla bağları zayıflayan insanoğlu, hem fiziksel hem de ruhsal yapısında farkında olmadan tekrarladığı yanlış alışkanlıklar geliştirmeye başlamıştır. Herbirimizin vücudunda ve zihninde kendine has, tekrarlanan sıkıntılı kısır döngüler mevcuttur. Kimimiz belimizdeki geçmeyen ağrıdan, kimimiz kronik hazımsızlıktan, kimimiz gece uyuyamamaktan şikayet ederiz. Medikal Çi Gong çalışmaları esnasında, her katılımcının kendi vücut yapısına uygun hizalamalarla enerji meridyenleri aktif hale getirilmeye, böylece sağlık sorunlarının köküne inilmeye çalışılır. Derin nefes çalışmasıyla birlikte yapılan basit fakat etkili hareketlerle merkezimiz (Dantien) aktif hale gelir, içimizde, kendimize ait iyileşme enerjisi harekete geçer ve tüm vücuda yayılır, zihnimiz sakinleşir, kalbimize barış dolar.
Medikal Çi Gong egzersizlerinin etkisi tekrar esasına dayanır. Sıkılmadan, inançla tekrarlanan bu rutin sayesinde içinizdeki bilgeye gittikçe daha çok yaklaşırsınız.

Kimler İçin:
————–
Bu kurs her seviyeden katılımcıya açıktır. Hem yeni başlayanlar ; hem de daha önce Çi gong çalışmış, fakat belli bir formun içersinde derinleşmek isteyenler için uygundur.

Program:
———–
Eğitimimiz 4 haftasonuna yayılan 4 modülden oluşuyor. Birinci haftasonunda 7 sabit duruş formlarının her birini tecrübe ediyoruz fakat, ilk 3’ü üzerinde detaylı çalışıyoruz. Takip eden her buluşmada ilk 3 duruşun üzerinden tekrar tekrar geçerek yeni duruşları formun içersine ekliyoruz. Sınıfın gelişimine göre 7 duruş tamamlanabilir yada bazıları üzerinde derinleşme yoluna giderek birkaç tanesi ileri seviye çalışma olarak sonraya bırakılabilir. Bütün haftasonu çalışmalarımız 7 sabit duruş egzersizleriyle birlikte çeşitli dantien/ısınma egzersizleri, dinamik egzersizler ve nefes/meditasyon çalışmalarını da kapsayacaktır.

Tarihler:
————
06/07 Mayıs, 2017 saat: 09:30 / 16:00

Yer
—-
Yeşil Stüdyo / Gayrettepe – İstanbul (Metro çıkışına yürüme mesafesinde)

Giysi:
——–
Üzerinizde rahat ve yumuşak kıyafetlerle gelmenizi tavsiye ederiz. Çalışmalar ayakkabısız, çıplak ayak yada çorapla yapılır.

Daha detaylı bilgi için “esrayaz@hotmail.com” adresinden Esra Yazıcı’yla temasa geçebilirsiniz.

ESRA YAZICI HAKKINDA ( http://www.esrayazici.wordpress.com )
2002 senesinden beri Thai masaj terapisti. 2004 senesinden beri Thai masaj eğitimleri veriyor. 2012 senesinde Thai Qi Holistics, Chiang Mai bünyesinde başladığı ve üzerinde hergün düzenli olarak çalıştığı Chi Gong eğitimlerini 2014 itibariyle hoca düzeyinde tamamlayıp Chi Gong dersleri vermeye başladı. Seneler içersinde Thai masaj ve Chi Gong ile ilgili olarak 3’er aylik eğitimler için 8 kez Thailand’da, bir kez İsviçre’de; Acupuncture ve Chinese medikal masajı (Tuina) eğitimi almak üzere de 6 ay Shanghai’da bulundu.
THAI MASAJ; Seneler içinde birçok hocayla çalıştı fakat asıl olarak, Chiang Mai, Tayland’da küçük bir köyde yaşayan ve çok taktir edilen bir hoca olan Pichest Boonthumme’nin düzenli öğrencisidir. Son olarak 2012 yılında “Thai Massage Vacanza” tarafından İsviçre Alp’lerinde düzenlenen bir Thai Masaj kursuna katıldı.Genç nesil hocalar arasında iyi bir isim yapmış olan, International Society of Thai Yoga Massage (Sunshine Network) hocalarından Khirisnataki ‘nin verdiği 90 saatlik kursu da tamamlayarak “Thai Yoga Massage” sertifikasını aldı.
CHI GONG / CHI MASAJ; 2012 senesinden beri; Chiang Mai, Thailand’da bulunan “Thai Qi Holistics” adlı Chi Gong kliniğinin kurucusu olan Çin Tıbbı doktoru ve Chi Gong Master’ı Ajarn Toh’un düzenli öğrencisidir. Bu klinikte Chi Gong ve Chi Masaj eğitimlerine düzenli olarak devam etmektedir. 2014 senesi itibariyle hocasının onayıyla kendi eğitimlerini vermeye başlamıştır.
ÇALIŞTIĞI YERLER ;
2002 yılında Planet Health Club, Kuruçeşme;
2003-2004 yıllarında Çırağan Health Club, Çırağan;
2004-2007 yıllarında Motus Wellness Club, Nişantaşı
2007-2008 yıllarında Lotos Spa, Shanghai
2010-bugün Serotonin, Çiftehavuzlar
bünyelerinde full-time ya da part-time terapist olarak çalıştı.

2004-2005 Bilgi Üniversitesi – Bilgi Eğitim, Dolapdere bünyesinde Thai masaj eğitmeni olarak çalıştı. Bu tarihlerden günümüze kadar çeşitli bünyelerde düzenli olarak Thai masaj kursları düzenlemektedir.
2007-2008 seneleri içinde 6 ay Shanghai’da kaldı, Shanghai University of Traditional Chinese Medicine bünyesindeki eğitimin ardından akupunktur, moxibustion ve Çin medikal Masajı (Tuina) konularında sertifikalar aldı.

Sertifikalar
2012 : Certificate for 90 hour Thai yoga massage from Internatioinal Society of Thai Yoga Massage (Sunshine Network) , Kiental Switzerland
2007 : Certificate for Acupuncture and Moxibustion from Shanghai University of Traditional Chinese Medicine.
2007 : Certificate for Chinese massage Tuina from the International Educational Centre of Traditional Chinese Medicine, Shanghai University of Traditional Chinese Medicine.
2003-2008 : 5 sene içersinde 4 kez 3’er aylık periodlarda Thai masaj masterı Pichest Boonthumme’ın öğrencisi oldu ve her fırsatta olmaya devam ediyor.
2002 : Diploma in Nuad Bo-Rarn Thai Massage from ITM, Chang Mai Thailand
2002 : Diploma in Teacher Training Nuad-Bo-Rarn Thai Massage, Chang Mai Thailand
2002 : Diploma in Sen – Therapy Nuad Bo-Rarn Thai Massage (International Training Massage), Chang Mai Thailand
2002 : Certificate of Foot Reflexology from Traditional Health Centre, Chang Mai Thailand

%d blogcu bunu beğendi: